Kategorie
Motoryzacja

Unikaj popularnych uszkodzeń lakieru

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że parkując w centrum miasta lub na zatłoczonych parkingach wróciłeś do swojego samochodu i zauważyłeś wgniecenie lub rysę spowodowaną przez nieostrożne otwieranie drzwi parkującego obok Ciebie kierowcy? Oczywiście na miejscu już nikogo nie było, a jedyna pamiątka po tej sytuacji to fatalnie wyglądające uszkodzenie lakieru. Chyba większość właścicieli samochodów przynajmniej raz spotkała się z taką sytuacją. Okazuje się, że zapobieganie takim uszkodzeniom jest bardzo proste i w dodatku stosunkowo tanie.

Listwy samochodowe

Listwy ochronne na bok samochodu były kiedyś bardzo powszechnie i często stosowanym rozwiązaniem przez praktycznie wszystkich producentów. Z nie do końca zrozumiałych przyczyn jakiś czas temu zaczęto z nich rezygnować i obecnie w seryjnych modelach są stosowane bardzo rzadko. Nie jest to jednak duży problem, ponieważ rynek motoryzacyjny oferuje nam doskonałej jakości listwy do samodzielnego montażu.

Wykonane z wysokiej jakości tworzywa elementy nie tracą swoich właściwości ani barwy nawet w mocnym słońcu czy mrozie. Zastosowana taśma 3M gwarantuje doskonałe przyleganie oraz pewność montażu przez wiele lat. Ich montaż jest banalnie prosty i po przeczytaniu instrukcji praktycznie każdy powinien dać sobie z nim radę. Estetyczne wykonanie sprawia, że nie musimy martwić się, że nasz samochód straci na walorach wizualnych. Nadal będzie prezentował się bardzo dobrze.

Koszt bocznych listw ochronnych to najczęściej niewiele ponad sto złotych (w zależności od modelu samochodu). Biorąc pod uwagę ceny usług w zakładach blacharskich i lakierniczych to jest to bardzo opłacalne rozwiązanie.

Doskonałe zabezpieczenie

Mówi się często, że proste rozwiązania są najlepsze i zdecydowanie tak jest w przypadku listw ochronnych. Odpowiednio zamontowane chronią praktycznie w stu procentach przed mechanicznymi uszkodzeniami powodowanymi przez uderzenie drzwiami innego samochodu.

Nawet jeśli nie jesteś szczególnym estetą i drobne uszkodzenia powłoki lakierniczej samochodu nie robią na Tobie wrażenia to musisz pamiętać, że nawet ledwo widoczny odprysk lakieru może stać się z biegiem czasu poważnym ogniskiem korozji, która będzie zajmowała coraz większy obszar. Chociażby z tego powodu warto stosować listwy ochronne na drzwi samochodowe.