Kategorie
Turystyka

Parkowanie przy lotnisku

Wybierając się w zagraniczną podróż samolotem często jesteśmy zmuszeni dojechać na lotnisko własnym samochodem. W takim przypadku pojawia się problem – gdzie pozostawić go na czas naszej nieobecności? Darmowe miejsca postojowe w okolicy lotnisk są praktycznie niedostępne. Zostają więc w zasadzie tylko dwie opcje: skorzystanie z płatnych parkingów udostępnianych przez porty lotnicze lub dokonanie rezerwacji na jednym z prywatnych parkingów strzeżonych znajdujących się w pobliżu lotniska. Jak wybrać parking który najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Z pewnością parking bezpośrednio na terenie lotniska jest opcją wygodną, jednak zazwyczaj koszt pozostawienia samochodu jest zdecydowanie wyższy niż w przypadku prywatnych parkingów. Ponadto jest to miejsce gdzie codzienne przewijają się setki, a nawet tysiące różnych osób – podróżnych, pracowników lotniska oraz wielu innych. W takim miejscu nasz samochód na pewno nie jest dozorowany w takim stopniu, jak miałoby to miejsce na prywatnym, zamkniętym terenie.

Prywatne parkingi strzeżone mimo kilku niedogodności (głównie konieczność transferu na lotnisko) są bardzo atrakcyjną opcją na pozostawienie samochodu na czas podróży. Na co zwracać uwagę przeglądając oferty? O co zapytać przed ostatecznym dokonaniem rezerwacji? Poniżej kilka wskazówek.

Beztroska podróż

Chyba większość zgodzi się ze mną, że kwestie związane z bezpieczeństwem pozostawionego samochodu są priorytetowe. Chyba nikt by nie chciał po powrocie odkryć, że pojazd został uszkodzony lub co gorsze nie ma go w miejscu gdzie go pozostawiliśmy. Właśnie dlatego warto wybierać parkingi, które gwarantują faktycznie całodobową ochronę. Niestety zdarzają się przypadki, że pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad samochodami często realizują również przewóz Klientów na lotnisko, a co za tym idzie pozostawiają teren parkingu bez opieki. Trwa to zazwyczaj tylko kilkanaście minut, ale może zdarzać się nawet kilka razy na dobę. Niestety mniej odpowiedzialni właściciele parkingów poza sezonem chcą nieco oszczędzić i stwierdzają, że nie opłaca im się utrzymywanie odpowiedniej ilości pracowników, aby zapewnić nieustanny nadzór.

Solidne ogrodzenie oraz dobrej jakości system monitoringu na pewno będą pomocne przy sprawowaniu odpowiedniej opieki nad pozostawionymi na parkingu samochodami. Zwłaszcza w przypadku tych większych, których teren rozciąga się na większej powierzchni.

Dodatkowe udogodnienia

Darmowy transfer na lotnisko jest w większości standardem, ale warto dokładnie upewnić się o tym jeszcze przed dokonaniem rezerwacji. Można również spotkać się z nietypowymi rozwiązaniami, jak na przykład darmowy transfer na lotnisko i dodatkowo płatny odbiór z lotniska po zakończonej podróży.

Miłym udogodnieniem jest zapewniająca chociaż podstawowy komfort poczekalnia. W miesiącach wakacyjnych, kiedy ruch turystyczny jest wzmożony, może zdarzyć się na transfer z parkingu na lotnisko będziemy musieli chwilę poczekać. Zdecydowanie przyjemniej spędzić ten czas w zadaszonym, a najlepiej klimatyzowanym pomieszczeniu – zwłaszcza, że w naszym klimacie deszczowe dni nie są rzadkością nawet w typowo letnim okresie.

Posiadacze samochodów elektrycznych z pewnością docenią parkingi umożliwiające ładowanie samochodu. Z kolei właściciele pojazdów o większych gabarytach powinni dokładnie upewnić się przed rezerwacją czy parking posiada odpowiednio szerokie miejsca postojowe.

Przeglądając internet bez problemu znajdziemy dziesiątki różnych ofert parkingów zlokalizowanych w pobliżu lotnisk. Zwłaszcza w pobliżu tych największych lotnisk (jak na przykład Warszawa – Okęcie) konkurencja jest bardzo duża. Właśnie dlatego warto poświęcić chwilę i dokładnie przyjrzeć się czego możemy spodziewać się na miejscu. Szczególnie, że większość ofert jest bardzo zbliżona cenowo, dlatego możemy kierować się jakością, a kwestie finansowe odsunąć na drugi plan.

Zainteresowany rezerwacją parkingu w pobliżu lotniska Okęcie? Skorzystaj ze oferty ParkujLec.pl – strzeżonego parkingu przy lotnisku Chopina w Warszawie oferującego bezpieczne i komfortowe warunki parkowania, w atrakcyjnych cenach.